Network kablosunun kalitesini nereden anlarsınız?

Bu konu hakkında size bir püf noktası vermek istiyorum, bu aynen şu şekilde gerçekleşmektedir. Herhangi bir kabloyu elinize alın ve o kablonun bakır karışımının ne kadar yüksek olup olmadığını anlayın. Bakır karışımının nasıl olduğunu nereden bileceksiniz. İşte onu anlamak için şunu yapmanız gerekmektedir. Öncelikle evinize bir mıknatıs almanız gerekiyor tabii mıknatısı elinizi almak için de bulmanız gerekiyor. Eğer ki bir mıknatıs bulabilirseniz kablolama yaptıracağınız kabloya yaklaştığın ve kablo Eğer ki mıknatısı çekerse veya mıknatıs kabloyu çekerse o zaman onun içerisinde çokça Demir ve teneke karışımı alaşımların olduğunu göreceksiniz.

İşte bu kablo data transferinin kötü olduğu anlamına gelen bir kablodur ve bu Network Kablolama Kötü bir kablolama olacakır. O yüzden Mümkün Mertebe Network Kablolama yapacağınız zaman bakır alaşımlı kablo kullanmaya çalışın. Eğer tamamiyle bakır alaşımlı kablo kullanırsanız Network Kablolama işleminizin bir neticesi olarak data hızınız çok yüksek olacaktır.

Eğer şirketinizin veri hızınıza değer veriyorsanız Kurumsal firmalarla çalışın ve Network Kablolama işlemlerinizi kaliteli hizmet ile alın. Kablolama firmasına kesinlikle kullanacağı uç ne ucu ve sonrasında ise kabloların uçlarına takılacak jackların önemi ve bu anlamda çok yer kaplamaktadır. Jack ve Connector kalitesi de çok önemlidir. Mesela plastik jak konnektörler ile Metal konektörler arasında çok ciddi farklar olmaktadır. Network Kablolamada Bu açıdan yaptıracağınız işçiliğin dışında kullanacağınız malzemeler Bunun için çok önem taşımaktadır.

Network Kablolama Nasıl Yapılır konusuna gelirsek kabloların düzgün bir şekilde ve uygun yerlerden geçirilip uçların düzgün bir şekilde çakılıp ve bu kontrollerin doğru bir şekilde renk sıralamasına göre yapılır sorunsuz bir bağlantının sağlanması ile gerçekleşir. Sorunsuz bağlantınız ile, ilerleyen zamanda kabloların tekrar sorun çıkarmaması, kabloların doğru bağlandığı takdirde veri aktarımının hızlı olması ve bilgisayarlar arasındaki ve yazıcı arasındaki dosya ve yazıcı paylaşımı nasıl sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Hatta sizin İnternet’e çıkış ve İnternet’e giriş ile alakalı soruların tamamı ile çözülmesi ile alakalıdır.

Bursa Server ve Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri

© 2022 BURSA INOVASYON BİLİŞİM HİZMETLERİ. Her Hakkı saklıdır.
Translate »